Katso oheinen referenssivideo!
Tamrolaiset kokivat, että firman asiakkuuksien hallinnassa oli parantamisen varaa. Asiakastiedot olivat hajallaan eri yksiköissä eikä tieto välittynyt yksiköstä toiseen. Tämä vaikeutti esimerkiksi markkinoinnin ja myynnin toteuttamista.
Tamro ratkaisi asiakkuudenhallinnan yhden keskitetyn järjestelmän avulla. Nyt koko toimitusketjua voidaan hallinnoida keskitetysti.
"Meillä on nyt selkeä kuva myynnin, asiakaspalvelun sekä asiakaskannattavuuden tilasta." – Kai Kaasalainen, varatoimitusjohtaja, Tamro Suomi
Lisää Microsoft Dynamics -aiheisia caseja ja tuotetietoa löytyy Microsoftin sivuilta.
Avainsanat: crm, asiakkuudenhallinta, Tamro, Microsoft Dynamics CRM
8.3.20103
6.5.20102
12.2.20101
Tämä on CSI Helsingin blogisivusto, jolla julkaistaan ajankohtaisia artikkeleita ja näkökantoja liittyen CSI Helsingin kohdetoimialoihin, asiakkaisiin tai IT-toimialan kehitykseen.
Järjestelmällisesti luova
CSI Helsinki Oy tarjoaa asiantuntijayrityksille tuotteistettuja ratkaisuja toiminnanohjaukseen (ERP-järjestelmät) ja asiakkuudenhallintaan (CRM-järjestelmät).
Kohdetoimialamme kotimaassa ovat alansa johtavat asiantuntija- ja konsulttiyritykset ja ulkomailla keskitymme johtaviin asiantuntijatoimistoihin.
Yhteystiedot
CSI Helsinki OyVilhonvuorenkatu 11 C, 5 krs.00500 Helsinki
Myynti ja markkinointi:(09) 7562 2710
Kaikki yhteystiedot »
Tilaa CSI-uutiskirje
syötä sähköpostiosoitteesi...
Blogin suosituimmat